آبشار لاتون و آبگرم کوته کومه

بنام خدا

از شهر لوندویل آستارا تا روستای کوته کومه تنها 10 کیلومتر فاصله است که در عرض 15 دقیقه طی می شود. جاده ای جنگلی و زیبا. در ابتدای روستا ماشینهای نیسان پاترول از جاده ای بسیار تنگ و ناهموار و سراشیبی های تند و خطرناک از دل جنگل و پس از گذر ار توی چند رودخانه شما را تا نزدیکی آبشار می رسانند. حدود یک ربع تا 20 دقیقه هم تا پای آبشار باید در دل جنگل زیبا پیاده روی کنید تاچشم تان به جمال مرتفع ترین آبشار ایران در دل جنگل زیبا و زیر قله اسپیناس روشن گردد.

حدود 106 متر ارتفاع آبشار بسیار دیدنی است بخصوص صدای شلاق گونه آبها بروی سنگها و صخره ها و آرامش خاص جنگل هر کسی را به وجد می آورد.

توضیح اینکه جاده بسیار ناهموار و شیب دار و خطرناک است و صرفا از عهده نیسان پاترول یا ماشینهای آفرود کمک دار بر می آید . البته خودروهای دو دیفرانسیل قوی با راننده متبحر شاید بتواند تا کافه خشنود بالا برود ولی بالاتر رفتن دیگر حاکی از ناشی گری راننده می باشد.

در روستا کوته کومه نیز آبگرمی به همین نام وجود دارد که هم دمای بدن انسان و حدود 37 درجه می باشد. زلال است و بدون گوگرد و بنا به گفته اهالی دارای ید و برای درمان دردهای مفاصل و رماتیسمی و همچنین لک های پوستی مفید می باشد.

توصیه می شود مسیر آبشار از روستای کوته کومه بصورت پیاده طی شود و پس از برگشت تنی به آبگرم کوته کومه سپرده و در یکی از سوئیت ها شب آرامی را بگذرانید.

روستا گازکشی شده و دیگر اهالی و مسافرین در این روستا سردشان نمی شود.

ضمنا در نزدیکی های آبشار و ایستگاه پایانی پاترولها کلبه های چوبی مجهز به بخاری هیزمی اجاره داده می شود. برای سپری کردن شبی در ارتفاعات جنگل و کلبه های مجهز به بخاری هیزمی این مکان یکی از بهترین مکانهای دنیاست!

یا علی مدد

/ 3 نظر / 87 بازدید
hichihichihichi

واقعا که! من تایید ارسال نکردم.تازه اصلاحشم کردم.اون نیست. ولی قبلیه سه بار اومده. پرشین بلاگ خیر نبینی که پیرم گردی سر کامنت گذاشتن😂

hichihichihichi

کامنتم تلفظ نام روستاها بود که سخته