آبگرم کویری

بنام خدا

تصورم از منطقه جغرافیایی آبگرمها همیشه این بوده که منطقه آبگرم حتما باید کوهستانی باشد. البته این تصور پر بیراه هم نیست چرا که اغلب آبگرمها در دامنه کوههای آتشفشانی بوجود آمده که از مثالهای بارز آن آبگرمهای متعدد دامنه کوه سبلان: سرعین، نیر، سراب، مشگین شهر، اردبیل، اهر و کلیبر و...

یا آبگرمهای دامنه دماوند از رینه گرفته تا لاویج و...

حتی آبگرمهای رامسر، محلات یا سمنان و حتی دهلران هم در کوهپایه ایجاد شده و منطقه جغرافیایی آنها کوهستانی است.

اما...

در کشورما جایی در دل کویر، آبگرمی هست که از این نظر منحصر بفرد است گرچه ناشناخته و اغلب محلی ها از آن بجای حمام و استحمام استفاده می کنند. برای این آبگرم دوساختمان مجزا ( زنانه، مردانه) احداث کرده اند و بیرون و درون بنا را به نحو احسن با سنگ ( بنظرم مرمر) زیبا سازی کرده اند گرچه به نظر من در عین زیبایی با محیط و منطقه کویری نا متناسب است.

حالا این آبگرم کجاست؟

آبگرم گرمه خور و بیابانک

جاده بین نایین به طبس در منطقه خور و بیابانک،کمی پس از سه راهی چوپانان ( دامغان- طبس- نایین) همانجایی که اگر رو به شمال از جاده بیرون بزنی به کویر مصر و عروسان می رسی، از منطقه چاه ملک یا حتی خود شهر خور به سمت جنوب بروی و روستای گرمه... به چشمه آبگرم گرمه می رسی و علاوه بر لذت بردن از منطقه ای بکر وهوایی عالی و حس کویر نوردی دلچسب، تنی هم به آبگرم می زنی. آبگرمی در دل کویر... منحصر بفرد با دمایی مطلوب کویر...

/ 3 نظر / 591 بازدید
mohandes123456

نام : شرکت افق عصر طلایی سازان ايميل : info@utabcms.com وب سايت : www.utabcms.com نصب و راه اندازی وب سايت اختصاصی با دامنه دلخواه در کمتر از يک دقيقه به مبلغ 57 هزار تومان خدمات : يک گيگا بايت فضا ( هاست ) + دامنه اختصاصی دلخواه شما + پشتيبانی يک ساله ساخت و مديريت از طريق ربات تلگرام @utabcmsbot و CMS اختصاصی شماره های تماس شرکت : 02188761980 02188746227 02188747686 02188545460 آدرس : خيابان سهروردی، بالاتر از هويزه، خيابان فيروزه، پلاک 3 ، واحد 8 اينستاگرام : https://instagram.com/utabnews همين اکنون سايت خود را با ربات @utabcmsbot بسازيد و مديريت کنيد و در صورت تمايل دامنه دلخواه خود را ثبت کنيد.

xbodyiran

باید مردم رو تشویق کرد به کویر برن تا از این نعمات استفاده کنند

hichihichihichi

سلام.از هیچ راهی نمیشد براتون کامنت بذارم . خیلی بد ه این پرشین! خلاصه که حالا که منم پرشین ساختم برای خودم تونستم نظر بذارم.اصن راستش نمیدونم چکار کردم! جالبه این مدتم این دو پست اخرو ندیدم برام نمیومد.نگران بودم که کجایید.موفق باشید.