نامگذاری

بنام خدا

فلسفه اسم گذاری چیست ؟

به بیان ساده تر چرا به روی هر چیزی یک "اسم" انتخاب میکنیم؟

به نظر م اسم چیزی شبیه پرچم است برای پی بردن به اصل هر چیزی. یا شاید چیزی مثل یک "رمز" یا "کلید" که ارتباط بین گیرنده و فرستنده را آسان تر کند . اسم گذاری مهم است اما قطعاً به درجه اهمیت خود آن شی نمی باشد.

به صفحه نخست سایت پرشین بلاگ و به اسامی وبلاگها که نظر می انداختم به نظرم می رسید که وبلاگهای ما اولین و بزرگترین مشکلشان نامگذاری انهاست چون از اسامی شان به هیچ وجه نمی شود فهمید که مطالبشان چیست. پس از خودم شروع کردم و بدنبال اسمی شایسته تر از " آش شله قلمکار" گشتم و در نهایت به "کشکول" رسیدم .

به نظرم آمد که شاید کسانی که در مرحله اول به اسم "آش شله ..." برخورد نمایند بنظرشان برسد که این یک وبلاگ آشپزی است و نه اینکه در آن " از هر چیزی یافت شود" ...

براستی چه فرقی دارد که تیمی نامش پرسپولیس باشد یا پیروزی ، تاج باشد یا استقلال یا خیابانی نامش پهلوی باشد یا جمهوری و یا ... یا مثلاً خلیج فارس اسمش خلیج فارس باشد یا خلیج عرب و ...؟

قطعاً فرق دارد . چون همین چند حرف نشانگر ماهیت و اصالت آن است.

اگه سری به سایت "ثبت احوال" زدید حتماً رتبه نامها را ببینید.

 ایران همیشه ایران سربلند و جاوید باقی می ماند.

راستی امروز روز سربلندی مردم ایران است. روزی مخصوص... شاید حتی ١٠ سال پیش هم باور نداشتیم که بتوانیم ... ولی امروز توانستیم و مهم تر انکه توانستن را باور کردیم...مبارک باد .

 

یا علی مدد

 

/ 0 نظر / 3 بازدید