قسمت دوم ماجرای ادواردو ( ادامه از ثروت و قدرت فرعون ...)

بنام خدا

دل عاشق به پیغامی بسازه
خمارالوده با جامی بسازه
مرا کیفیت چشم تو کافیست
ریاضت کش به بادامی بسازه
exportImage.asp?s=cano&i=10719211&w=62&h=100( ابتدا قسمت اول تحت عنوان « از ثروت و قدرت فرعون اگر چشم بپوشی موسی شوی » را بخوانید .)

ادواردو و دنيای فوتبال
باشگاه فوتبال تنها بخشی از دارايی خانواده انيلی است که ادواردو به ان علاقه نشان می داد . او به فوتبال علاقه خاصی داشت و همين موضوع باعث شد که مدت کوتاهی در ميانه سالهای ۱۹۸۰اداره اين تيم را بعهده بگيرد .
ادواردو حتی در روز بيستم اوريل ۸۶زمانی که تيم يونتوس اخرين تلاشش را برای پيروزی بر تيم لچه در باشگاه المپيک رم بکار گرفت بداخل زمين امد و يک نيمه تمام در کنار مربيان و نيمکت نشينان اين تيم نشست (این صحنه و نیز مصاحبه ای از وی را بعد از بازی نشان داده می شود ).
اما پس از مدت کوتاهی وی را از اداره اين تيم کنار زده و عمويش را جهت اداره اين تيم منصوب می کنند .
exportImage.asp?s=cano&i=10719218&w=100&h=84

ادواردو در انزوا
ادواردو دهه نود را بدون هيچ مسئوليت خاصی پشت سر گذاشت . او عملا منزوی شده بود و اغلب اوقاتش را به مطالعه و فعاليتهای بشر دوستانه سپری می کرد .
پس از فوت ادواردو نخست وزير و تعدادی از وزرای کابينه مرگ وی را تسليت گفتند و دو تيم ايتاليا و انگليس در ابتدای بازی به احترام وی يک دقيقه سکوت کردند .
شخصيتهای ورزشی و حتی مردم عادی در گفتگو با رسانه ها و روزنامه ها در مورد شخصيت وی صحبت کردند و وی را ستودند .( تعدادی از اين مصاحبه ها در فيلم نشان داده می شود که بيشترشان چهره های ورزشی هستند ولی جالبترين مصاحبه مربوط به خانمی است که در مورد ادواردو می گويد : ادواردو می خواست برخلاف جريان رودخانه حرکت کند و او می خواست چيز جديدی را برای جهان به ارمغان بياورد ... اين اواخر درمورد او چيزی گفته نشده و هرچه در مورد او شنيده ايم مربوط به چند سال پيش است .)
اغلب روزنامه ها سعی کردند وی را فردی حساس و حتی بيمار جلوه دهند اما در ميان اين حجم بالای اطلاعات و اخبار؛ خبر کوچکی نیز در یک سایت اینترنتی منتشر شد که حاوی مطلب جدیدی بود .

این خبر به بیانیه ای اختصاص داشت که از سوی تشکلی بنام « انجمن اسلامی فارغ التحصیلان ایتالیا » منتشر و در ان ادعا شده بود که ادواردو مسلمان و شیعه بود و نه تنها خودکشی نکرده است بلکه بدست عوامل صهیونیست به شهادت رسیده است .

با اینکه در این بیانیه مطالب جدیدی در مورد ادواردو وجود داشت و به تمامی خبرگزاری ها و رسانه ها و روزنامه های معتبر ایتالیا ارسال شده بود اما هیچ کدام از انها حتی اشاره ای به وجود این بیانیه نکردند .
اما چه دلایلی برای اثبات این ادعا وجود دارد ؟
ایا واقعا ادواردو یک مسلمان شیعه بود ؟ اسلام اوردن ادواردو چه ربطی به صهیونیستها داشت ؟ ایا از مرگ ادواردو صهیونیستها سود می بردند ؟

نمی رسید به گلزار دست گلچینی
نمی شد ار به گلی دست باغبان گستاخ

ادامه دارد ...

/ 0 نظر / 4 بازدید