در رثای یک عبارت فراموش شده!

بنام خدا

سال دوم دبیرستان دبیر شیمی مان یک نابغه شیمی بود و باعث علاقه خیلی زیادم به شیمی شد طوری با شیمی پیوند خوردم که فکر می کردم تنها و تنها باید شیمی بخوانم و در این رشته سرآمد باشم بلکه حتما باید همسری اختیار کنم که او نیز فقط به شیمی علاقه داشته باشد و لا غیر ... یعنی نه من برایش مهم باشم و نه او برایم مهم باشد بلکه فقط برای هر دوی ما "شیمی" مهم باشد!

همین علاقه باعث شد که تا ثلث اول امتحانات( زمان ما ترمی نبود) بصورت خودخوان نه تنها شیمی سال دوم که حتی شیمی سال سوم و حتی چهارم را بطور کامل و بدون هیچ کم و کاستی یاد گرفته بودم و استاد کامل شده بودم و حتی از کتابخانه محل کتاب شیمی مدارس آمریکا را بطور کامل مطالعه کرده بودم ( کتابی پر از آزمایش ولی سطح دانش آن نهایت تا سطح اول دبیرستان ما بود) و بعدها همین اطلاعات باعث شد که در طول سال چهارم با اجازه استاد شیمی در کلاسش حاضر نشدم.

اما در امتحان ثلث اول که انتظار نمره کمتر از 20 را نداشتم شدم 19.75 . برایم سنگین تمام شد . هر چه به دبیر نابغه که خیلی هم دوستش داشتم و دوستم داشت التماس کردم افاقه نکرد که یک "عبارت" که جزو ارکان پاسخ بود را در جمله ات نیاورده ای و باید این نمره برایت بماند تا همیشه آن عبارت یادت باشد.

همین !

نمره ام اصلاح نشد . آن عبارت هم هرگز یادم نماند که هیچ بلکه علاقه ام به شیمی هم از بین رفت و هرگز هم اصرار نکردم که همسر شیمیدان داشته باشم.

حالا ...

مانده ام که آیا علاقه ام به شیمی "آبکی" بود یا خیلی ضعیف النفس بودم که برای یک 25 صدم نمره تمامی اعتماد به نفسم را باختم... کل اطلاعات شیمی که در مغزم انباشته بود همه نابود شد و به فنا رفت . ایکاش حداقل آن عبارت یادم مانده بود!

/ 2 نظر / 41 بازدید
hichihichihichi

شاید هم زیادی عاشق بودین.آدم زیادی که عاشق باشه توقعشم از عشقش بالامیره. در نتیجه به اندک چیزی دلش میشکنه:)) فقط برای هردوی ما شیمی مهم باشد این تفکرتون عالی بود. خیلی خندیدم.

hichihichihichi

اتفاقا بهتر که عبارته یادتون نموند! وگرنه با هر بار شنیدنش داغ دلتون تازه میشد.از بقیه نمره هاتون هم بنویسید.جالب بود😁