بازگشت پیکر شهید برونسی!

سردار سیدمحمد باقرزاده، رئیس کمیته مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح  از کشف پیکر مطهر شهید «عبدالحسین برونسی» پس از 27 سال در شرق دجله خبر داده که با حاشیه هایی همراه بوده است.

عباسعلی برونسی، فرزند سردار شهید برونسی در گفت‎وگو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود:ما پیشنهاد کردیم این موضوع را تکذیب کرده و پیکر پیدا شده را به عنوان شهید گمنام تشییع کنند.

او تصریح کرد: پدرم در آخرین دیدار گفته بود «شک نکنید، جنازه من برنمی‎گردد و اگر بعد از چند سال استخوانی آوردند و گفتند این مال من است، باور نکنید...»


 و از طرفی سردار باقر‌زاده در گفت و گویی اظهار داشته که : در این گونه موارد توقع و حتی انتظار شخصی می‌رود که اعلان خبر بازگشت این شهید عزیز بعد از 27 سال، موجب مسرت و خوشحالی خانواده شود، اما متأسفانه در زمان انتقال این خبر به خانواده محترم شهید برونسی با فضایی مواجه شدیم که از جانب نویسنده محترمی که پیش از این درباره شهید برونسی کتابی نوشته ، به وجود آمده بود.

بهر حال این پیکر پاک که بهمراه پلاک شناسایی شهید برونسی (بقول بعثی ها : بروسلی)،قسمتهایی از قرآن و جانمازش کشف شده ، در دهه دوم ایام فاطمیه در مشهد مقدس تشییع خواهد شد که امیدواریم شبه و تشکیک و ... تا آن موقع کاملا برطرف شده باشد.

چند پیوند :

* توضیحاتی در باره شبهات پیکر شهید

* توضیحاتی در خصوص شهید نظر کرده حضرت زهرا(س)

* حاشیه های کشف پیکر شهید

* همه منتظر نظر همسر شهید هستند.

* پیکر شهید پنجشنبه تشییع می شود (؟؟؟)

پینوشت ١(آخرین خبر از تشییع شهید برونسی):

حسین برونسی فرزند شهید برونسی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: شهید برونسی با ارادتی که به حضرت زهرا (س) داشت، آرزویش این بود که پس از شهادت، پیکرش مفقود بماند؛ اما این دلیل محکمی برای رد پیکر تفحص شده نیست، زیرا مزار بی‌نشان حضرت زهرا (س) نیز پس از ظهور حضرت مهدی (عج) آشکار می‌شود و از سویی دیگر با توجه به ارادتی که شهید برونسی به ام‌الائمه ‌(س) داشت، شاید او خواسته باشد در ایام سوگواری بانوی دو عالم، به آغوش خانواده بازگردد.

وی بیان کرد: پیکری که شب گذشته آن را دیدم، یقین دارم که پیکر شهید برونسی است و این هدیه‌ای از طرف حضرت زهرا (س) است و هیچ وقت این هدیه‌ را پس نمی‌دهیم... متن کامل خبر

پینوشت ٢: دیدار خانواده شهید برونسی با مقام معظم رهبری (روز ٧/٢/٩٠)

پینوشت ٣: هویت پیکر شهید برونسی تایید شد / مراسم تشییع پیکر شهید برگزار می‌شود.

فرزند شهید برونسی با اشاره به مثبت بودن آزمایش DNA بر روی پیکر شهید برونسی از برپایی مراسم تشییع در مشهد مقدس خبر داد.

 

یا علی مدد

/ 0 نظر / 8 بازدید