« کنترل از راه دور » شيوه تفکر

بنام خدا

اگر به بعضی از سايتها و وبلاگهای ملی گرايان ايرانی ! سری بزنيد همگی بطور کلی همسو با امريکا مخالفت خود را با برنامه هسته ای ايران ابراز می کنند و در مقالاتشان هيچگونه تفاوتی با نظرات امريکائيها احساس نمی شود بطوری که اگر نوشته بزبان فارسی نباشد هرگز نمی توان دريافت که نويسنده ايرانی است يا امريکايی !

چندی پيش که  عده ای خائن دربدر محل دو مرکز هسته ای ايران را به ماهواره های امريکايی لو دادند ! يکی از ايرانيان مقيم امريکا مقاله ای نوشته بود تقريبا به اين مضمون که به ايران توصيه کرده بود  بجای ساخت نيروگاه هسته ای ؛ بهتر است پياز و سير توليد نمايد و جالب اينکه يکی از سايتهای ايرانی وابسته به اصلاح طلبان اين مقاله سطحی را برای استفاده ايرانيان در سايت قرار داده بود و اينک هم به پذيرش ماده الحاقی از سوی ايران اصرار دارد .

(البته اين شيوه تفکر را با تفکر قزلباشان دوره صفوی اشتباه نگيريد که جنگيدن با تفنگ را نا مردی می دانستند.)

اخيرا نيز با اتفاق جالبی مواجه شدم : در قسمت « پيامهای ديگران » وبلاگ تروريست شخصی  پيامهای جالبی گذاشته بود و از هر «اسمون ريسمونی » بهم بافته بود و ادعا کرده بود که محل ساخت بمب اتمی ايران را ( در تونلهای مترو تهران !‌)کشف کرده است و  البته خيلی مطالب ديگری نيز کشف کرده است که خواندنی - خنديدنی است و لاغير .

براستی چرا خود ما ايرانی ها ( البته بعضی از ما ايرانی ها !) در مورد منافع کشورمان با اصول و مبانی اجانب فکر می کنيم ؟!

چرا دوست نداريم به سلاحی که دشمنانمان ( يا هر کشوری اعم از دوست و دشمن ) مسلح است مسلح شويم ؟ ايا نحوه تفکر مان نسبت به منافع ملی مان« کنترل از راه دور »است  ؟!!! 

 شما چه نظری داريد ؟

/ 0 نظر / 6 بازدید