تعطیلات عید را چگونه بگذرانیم!

تجربه سالهای قبل دوری هر چه بیشتر از شهر های شلوغ مثل مشهد مقدس ، اصفهان ، شیراز ، تبریز و شمال ایران را بشدت توصیه می کند ! این مناطق نه تنها توصیه نمی شود بلکه باید هر چه بیشتر از آنها دور بود. صد البته تهران داستان جداگانه ای دارد که تنها زمانی که پایتخت قابل زندگی است همین ایام است.

خیلی منتظر شدم تا بلاگر های بزرگواری که متخصص امر گردشگری هستند توصیه یا برنامه خاصی برای گذران تعطیلات ارائه کنند ولی نشد ...

توصیه بنده : استانهای با طبیعت بکر و زیبا و البته خلوت که شاید نسبت به دیگر استانها کمتر پذیرای مسافرین هستند .

١ - لرستان : آبشار بیشه ، قلعه فلک الافلاک ، دریاچه گهر و ...

٢ - چهار محال و بختیاری : دشت لاله های واژگون ، تونل و چشمه کوهرنگ ، آبشار شیخ علی خان ، چشمه دیمه و ارک گوکد و ...

٣ - کهکیلویه و بویر احمد : تنگ تکاب ، تنگه سولک ، قلعه رئیسی ، شهر قدیمی تل خسرو ، گوردخمه های شهرستان بویر احمد و ...

۴ - اردبیل : دریاچه شورابیل ، دریاچه نئور ، دشت و روستای سوباتان، و البته سرعین (حتما شلوغ است) و ... پارس آباد و رود ارس و ...(به طرف کلیبر و جلفای آذربایجان شرقی)

۵ - خوزستان : آبشار شوشتر ، مقبره حضرت دانیال در شوش ، آبشار شوی دزفول ، تشکوه ماماتین رامهرمز ، خرمشهر و آبادان و مناطق جنگی و تالاب شادگان و ...

6 - استانهای بوشهر ، هرمزگان ، سیستان وبلوچستان ، شهرهای کویری مثل نایین و جندق و مسیر یزد - طبس و ... البته استانهای کردستان ، ایلام و همدان و کرمانشاه هم معمولا مناطق خلوتی هستند در این فصل سال .

7 - انتخاب بنده ؛ جزیره قشم : دره ستارگان ، غار نمکدان، تنگه چاهکوه و جنگل دریایی حرا و ...

البته استانهای برای اطلاعات بیشتر می توان به سایت جامع گردشگری ایران و برای رزرو هتل ها و مهمانسراها می توان به سایت سامانه فروش و رزرواسیون اینترنتی و برای اطلاع از وضعیت هوای راهها به سایت سازمان هواشناسی کشور مراجعه کرد.

البته برای اطلاعات تکمیلی و گزارشهای زیبا و عکسهای واقعا دیدنی به وبلاگ "ایران سرزمین من" جناب آقای پرویز شجاعی پارسا مراجعه گردد.

خوش بگذره و عیدتان مبارک.

/ 0 نظر / 17 بازدید