خداوند درهای بسته را می گشايد ( قسمت سوم ادواردو )

بنام خدا
(ابتدا قسمت اول و دوم را ماجرای ادواردو را بخوانيد .)

اری اين فقط خداوند است که همه درهای بسته را مي گشايد .

اولين ارتباط ادواردو با انقلاب اسلامی ايران
اولين ارتباط ادواردو با انقلاب ايران به مدت کوتاهی پس از پيروزی انقلاب اسلامی ايران باز می گردد . زمانی که تلويزيون رژيم ايتاليا ميزگردی تشکيل می دهد تحت عنوان بحران ایران خطری برای جهان که در ان اقای دکتر محمد حسن قديری ابيانه که در ان زمان مسئوليت رايزن مطبوعاتی سفارت ايران در ايتاليا را بعهده داشته و در ضمن نويسنده روزنامه جمهوری اسلامی نيز بوده است در مناظره ای شرکت می کند که طرفهای مناظره يک نويسنده از الجمهوريه عراق و نيز نويسنده ای از امريکا بنام رونالد فلمینی نویسنده تایمز بوده اند که اقای قديری اين مناظره را به زبان ایتالیایی و با این عنوان شروع می کند :
- بنام خداوندبخشنده مهربان . بنام خداوندی که قويتر از همه ناوگان امريکاست ...و انگاه به عنوان برنامه اعتراض کرده و در مورد بحران گروگانگيری توضيح می دهد که اين بحران از زمان گروگانگيری شروع نشده و به زمان بسيار قبل از ان بر می گردد . به زمانی که امريکا با حمايت از حکومت شاه باعث کشتار شصت هزار شهید و معلوليت بيش از صدهزار نفر در ايران شده است ...

و اما ماجرای اشنايی ادواردو و اقای قديری از زبان جناب اقای قديری :
« در روز یکشنبه که در اقامتگاه سفارت بودم و اینروز را برای کارهای شخصی ام اختصاص داده بودم دربان اقامتگاه زنگ زد و گفت که یک جوان ایتالیایی امده و می خواهد شما را ببیند . من از دربان خواستم به ایشان بگوید که اگر امکان دارد فردا به سفارت مراجعه نماید تا در انجا در خدمتشان باشیم . لحظه ای بعد دربان مجددا زنگ زد و گفت که این اقا می گه : « خداوند هر دری را می گشاید » . منهم گفتم که زود در را باز کنید تا به داخل بیاید و خودم نیز به پیشوازش رفتم .جوان قدبلندی بود حدود ۲۵ ساله بود که علاوه بر دست دادن با من دیده بوسی کرد و وقتی خود را معرفی کرد بنام « ادواردو انیلی » بنده از ایشان پرسیدم که با انیلی معروف نسبتی دارد و ایشان گفتند که پسر سناتور جیووانی انیلی هستند

اری این خداوند است که همه درهای بسته را می گشاید . فقط خداوند .

اگر بر جای من غیری گزیند دوست حاکم اوست
حرامم باد اگر من جان بجای دوست بگزینم

***


65325643FiBEyx


بازهم جستجوی دیگری انجام دادم . شکر خدا این موضوع برای خیلی از جوانان کشور مان مهم است و به این موضوع پرداخته اند .
۱ - اخبار دانشگاه
۲ - وبلاگ بسيج دانشجويی
۳ - وبلاگ ياس زرد
با توجه به اینکه در وبلاگ ياس زرد مطالب فيلم بطور خلاصه امده است می توانید در این وبلاگ خلاصه ماجرای زندگی و مرگ این مرد بزرگ را بخوانید .
۴- مطالبی نیز در وبلاگ « شهیدان » می توان یافت .
۵ - در « دلتنگی های نازنین » نیز مطالبی موجود است .

و البته در چندین وبلاگ دیگر نیز مطالبی یافتم که مفید بود ولی بالاخره به وبلاگی دست یافتم که مربوط به همین فیلم و ماجرا ی ساخت فیلم و نحوه اسلام اوردن ادواردو و سپس شیعه شدنش و علنی شدن دینش و نیز سفر به ایران و دیدار با امام خمینی ( ره ) و اینکه امام پیشانی ایشان را می بوسد و ... تا به اخبار مربوط به نمایش این فیلم در دانشگاههای کشور و نیز اعتراض روزنامه « یاس نو » به پخش و نمایش این فیلم در دانشگاهها که البته باعث شرمساری انهاست .
ایا مشارکتی ها دلیلی برای مخالفت با نمایش فیلم دارند ؟ ایا کاسه داغتر از اش شده اند یا می ترسند نمایش این فیلم احساسات ضد صهیونیستی جوانان ایرانی را برانگیزد ؟!
بهر حال برای اینکه این وبلاگ را یافتم از نوشتن بقیه ماجرا منصرف شده و دوستانی را که مایلند بیشتر با این شهید سعید اشنا شوند به وبلاگ شهید ادواردو سری بزنند .
۶ - وبلاگ شهید ادواردو
۷ - وبلاگ دکتر قدیری ابیانه
۸ - البوم عکس ادواردو
۹ - البوم عکس اقای قدیری ابیانه

خداوند ایشان را با شهدا و صالحین محشور فرماید .
امین


/ 0 نظر / 6 بازدید