آبگرم گرو

بنام خدا

بر این باور هستم که خدا طبیعت زیبا را آفریده تا بندگانش کمال استفاده را از آن ببرند. و نیز اعتقاد راسخ دارم که باید دیدنی های گردشگری سرزمینم را به همه بشناسانیم تا صنعت گردشگری مان رشد کند تا کمکی به اقتصاد محلی و بلکه کشورمان شود. گرچه بعضی از هموطنانمان و حتی بسیاری از گردشگران بر این باورند که نباید مناطق بکر را به مردم شناساند تا محیط زیست مناطق بکر آلوده نشود که این دلیل کافی برای حفظ محیط زیست نیست.

وقتی فیلم آبگرمی را در دل جنگل دیدم از صاحب صفحه خواهش کردم تا این منطقه را معرفی نماید که به دلیل فوق امتناع کرد و ناچار از دوستان دارای صفحات گردشگری در اینستاگرام استمداد جستم و یافتم.

در انتهای جاده هراز و نرسیده به میدان هزار سنگر آمل باید وارد جاده قدیم آمل - بابل شوید و پس از طی مسافتی از خروجی فیروزکلا در دست راست جاده باید از جاده خارج شد. پس از طی 10-12 کیلومتر وگذر از عوارضی (!؟) و درست در انتهای جاده اسفالته و قبل از پل رودخانه گرم رود (درست قبل از روستای بلیران) باید وارد جاده خاکی دست راست شد و مسیر را تا آنجا که می توانید یا تمایل دارید بر خلاف مسیر رودخانه ادامه دهید. درست از ابتدای جاده خاکی 6 الی 8 کیلومتر پیاده روی در جنگل زیبای بلیران راه دارید تا به آبگرم گرو برسید.

مسیر کاملا مشخص هست و از راههای پاکوب/ راه خاکی کنار رودخانه نباید دور شد . نزدیکی های چشمه گوگردی گرو، راه خاکی به رودخانه نزدیکتر می شود و بوی گوگرد فضا را آکنده کرده است.

در کنار چشمه محلهای سایه دار خوبی برای استراحت هست و می توان با استفاده از چوبهای خشک جنگلی و با رعایت ایمنی آتش روشن کرد.

دمای آب چشمه گرو بالا نیست و شاید هم دمای بدن انسان باشد(شاید هم کمتر حدود 35 درجه) اما لذت خاصی دارد.

در نزدیکی این چشمه ، چشمه گوگردی دیگری وجود دارد بنام "لاله زار" و حدود 200 متر بالاتر از این چشمه نیز چشمه آب سرد- شیرین (آشامیدنی) وجود دارد که ما نیافتیم و ظاهرا برای یافتنش نیاز به راهنما بود.

گرچه اطراف چشمه تقریبا پاک و فاقد زباله بود ولی هرچقدر در توان داشتیم نسبت به جمع اوری زباله های مسیر اقدام کردیم ولی در پایین دستهای رودخانه و نزدیک روستا بقدری زباله تلنبار شده که پاکسازی محیط از توان ما 4 نفر خارج بود.

بهرحال ، گرچه مسیر جنگلی مناسب برای آفرودسواری نیز هست اما پیاده روی در جنگل لذت بیشتری دارد و توصیه می کنم برای حفظ آرامش خود در این جنگل زیبا بصورت پیاده به این چشمه بروید.

ضمنا عکسهای بیشتر در صفحه اینستاگرام من:

Masqala@

یا علی مدد

/ 1 نظر / 221 بازدید
hichihichihichi

چه جای زیبا و خوش آب و هوایی.بوی گوگردخیلی زیاد و بده.تحملش سخته! و اینکه چه خوب که به فکر محیط زیست هستین و زباله ها رو تاجایی که مبشده جمع آوری کردین.