شاه شهیدان

بنام خدا

شب به نیمه نزدیک می شود ولی بعلت خواب قیلوله عصر ، چشمها نیازی به خوابیدن احساس نمی کنند . چند نفری از دوستان هم در گروههای مختلف اجتماعی حال مرا دارند و بجای شب زنده داری مزاحم این و آن شده اند ... ناچار وسایل کوهنوردی را جمع و جور کردم تا نصف شبی سر به کوه و بیابان بگذارم که همسر مهربانم از سر و صدایم بیدار شد و همه نقشه ها بر باد فنا رفت !

امامزادگان شاه شهیدان

تا موذن اذان صبح را بگوید عوارضی قزوین - رشت را پشت سر گذاشته بودیم ... مقصد : شاه شهیدان

پس از اذان صبح تا سپیده دمان خواب صبحگاهی چسبید . وقتی بیدار شدیم مه شدید همه جا را فرا گرفته بود. پس از امامزاده هاشم سمت راست پیچیده و مسیر سیاهکل را پیش گرفتیم  گرچه بکری مسیر را وقتی وارد جاده دیلمان شدیم بیشتر حس کردیم .

آبشار لونک

آبشار لونک

در کنار این آبشار خانمهای محترمه نان محلی شبیه فطیر خودمان می پزند و داغ داغ به مسافرین می فروشند. آلاچیقهایی در کنار آبشار تعبیه شده و محل مناسبی برای استفاده از طبیعت و جنگل می باشد.

مسیر شاه شهیدان

از شهر ییلاقی  دیلمان مسیر شاه شهیدان را می پرسیم و راه می افتیم.  مسیر خاکی ولی بکر و محلی است.  ارتفاع که بگیریم هوا خیلی عالی می شود بعلاوه مناظر بسیار بکر و زیبا در جلوی چشم نمایان می شود.  جنگل و مراتع بالای ارتفاعات بخصوص که حرکت ابرها در کنار ما دیدنی بود.  شیشه ها پایین بود و عبور ابر از داخل فضای داخل خودرو بسیار ذوق زده مان کرد.

زیبایی کوهای اطراف شاه شهیدان

دشت های و تپه های پر از لاله در این فصل سال زیبایی خاصی به این منطقه داده بود. 

روستای شاه شهیدان

روستای شاه شهیدان در نهایت سرسبزی و زیبایی در دامنه کوه خود نمایی می کرد و مناره های امامزاده هم به ابهت و زیبایی آن افزوده است. 

شاه شهیدان در مه

 تا زیارت کنیم و نمازی بخوانیم همه جای روستا در مه فرو رفت. بطوری که کمی آنطرف تر از روستا نتوانستیم دهانه غار معروف اسپهبدان شاه شهیدان را پیدا کنیم.

توضیحات کیهان

بی هیچ بیان اضافه ای توضیحات بنر نصب شده در امامزاده گویا.

مناظر زیبای مسیر

جنگل بالای ارتفاعات در مه

مراتع شاه شهیدان

جشنواره توت فرنگی

 در مسیر برگشت قصدمان فرود آمدن از مسیری بود که به لوشان ختم می شد اما در یکی از دو راهی ها اشتباهی پیچیدیم که منتهی به توتکابن و رودبار می شد. نرسیده به توتکابن در روستای سی دشت با انبوه خودروهای پارک شده در کنار جاده مواجه شدیم و متوجه شدیم که جشنواره توت فرنگی از 15 اردیبهشت تا 15 خرداد برگزار می شود.  در جشن شرکت و بعد از خرید توت یکراست به سمت تهران حرکت کردیم.

 توضیح نهایی اینکه جاده آسفالت کل مسیر بدون کیفیت بوده و پر از چاله چوله است! 

یا علی مدد

/ 0 نظر / 141 بازدید