ساخت سايت شخصی

سلام .

030506_flag54.jpg


ابتدا به نقل از
روزنامه همشهری
جوک روز عراق را بخوانيد :
« يكي از اين جوك ها كه اين روزها رواج بسياري يافته اين است كه روزي يك خبرنگار تلويزيون از يك آمريكايي، يك افغاني و يك عراقي مي پرسد: «نظر شما درباره كمبود برق چيست؟» آمريكايي پاسخ مي دهد: «كمبود برق چيست؟»
مرد افغان مي گويد: «برق چيست؟»
و نفر سوم كه عراقي است مي گويد: «نظر چيست؟» »

و اما ...

ساخت یک سایت ساده و رایگان

شايد چند سال است که از خدمات رايگان ايميل سايت ياهو استفاده می کنم اما باور کنيد تابحال نمی دانستم که سايت ياهو ۱۵مگابايت فضای مجانی در اختيار می گذارد تا بتوانيم در اين سايت صفحه شخصی ( هوم پيج ) داشته باشيم .
ساخت سفحات وب در اين سايت بسيار اسان است . می توان در صورت اشنايی با html در کامپيوتر خود صفحاتی را طراحی کرد و به اسانی صفحه طراحی شده را به سايت بارگذاری ( uploud) کرد .
البته نگران نباشيد اگر html بلد نيستيد می توانيد از فرانت پيج استفاده کنيد .و اگر هيچ کدام را نيز بلد نيستيد با استفاده از ويزاردهای سايت می توانيد قالب دلخواه را انتخاب و با استفاده از ان صفحه خود را بسازيد .
البته بنده استفاده از فرانت پيج را ترجيح می دهم و بعلت سادگی کار انرا توصيه می کنم .
برای شروع کافی است در صفحه اول سايت ياهو روی کلمه GEOCITIES کليک کنيد يا در ادرس بار مرورگرتان تایپ کنيد :
http://www.geocities.com
پس از ورود به صفحه اصلی سايت در قسمت مربوط به يوزرنيم و پسورد ؛ يوزرنيم و پسورد ياهويتان را وارد کنيد .
۱- در صفحه بعد روی کلمه file managerکليک کنيد .
۲- در صفحه بعد هم روی open file manager کليک کنيد .
در اين صفحه خيلی راحت می توانيد فايلهايتان را اعم از عکس یا فایلهای اچ تی ام ال اپلود کنيد ( توجه کنيد که صفحه اصلی تان بايد بنام index.html يا index.html باشد . )

البته اينها را برای خودم نوشتم تا بعدها اين موارد يادم نرود . چنانچه شما هم می خواهيد شروع کنيد اينجا را کليک کنيد . اگر احتياج به کمک داشتيد در خدمت حاضرم ( البته اگر از دستم برايد )
يا علی مدد

/ 0 نظر / 4 بازدید