طنز تلخ روزگار ما

بنام خدا

من هیچ شناخت و آشنایی با دکتر محمود زند مقدم ندارم و فقط می دانم که ایشان یک پژوهشگر هستند و کتاب هفت جلدی "حکایت بلوچ" را تالیف کرده اند . کتاب را هم نخوانده ام و شاید هم هرگز نخوانم.

اما ...

ایشان به علت یک بیماری (ورم بدن) در بیمارستانی دولتی بستری بوده اند که بنا به خواست خودشان ترخیص شده اند و نه به دلیل تکمیل دوره درمان یا صحت کامل. علت درخواستشان هم چیزی نبوده جز اینکه ، بیمار دیگری را که مبتلا به "هپاتیت سی" بوده و بدون رعایت مسائل ایمنی و قرنطینه بهداشتی در کنار ایشان بستری کرده اند و ایشان از ترس مبتلا شده به بیماری جدید و خطرناکتر دیگری تقاضای ترخیص با رضایت بیمار کرده است.

اینکه چرا ایشان که یک پژوهشگر بزرگ فرهنگ ایران هستند در بیمارستان دولتی بستری شده اند و نه خصوصی هم شاید چندان مهم نباشد چرا که همیشه ثروت و علم رابطه مستقیم نداشته اند و ندارند اما چیزی که مهم است اینکه قرار است تنها 10 روز دیگر در محل کتابخانه ملی ایران "به پاس نیم قرن تلاش او در عرصه فرهنگ ایران" مراسم بزرگداشتی برگزار گردد.

چرا برگزاری مراسم و همایش و غیره وذلک ؟!!!

طنز تلخی است در روزگاری که هیچ حمایت واقعی از استاد پژوهشگری نمی شود، براحتی برای برگزاری مراسم های تشریفاتی و نمایشی هزینه می شود!!!

یا علی مدد


/ 1 نظر / 38 بازدید
luiie

هه واقعا عجب طنز تلخی.:(