کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ٥ اسفند ۱۳۸٧

بنام خدا

الحمدلله که سفر نا بخردانه بنده هم با کلی ضرر و زیان مالی به پایان رسید!

البته شکر از این جهت که ضرر و زیان جانی نداشت. بگذریم...

***

نمی دانم چرا از اساتید جامعه شناس بیشتر از سایر اساتید خوشم می آید شاید بخاطر نوع دید خاصی که به مردم و رفتار مردم در جامعه دارند و البته شاید هم از زمانی که با آثار استاد جامعه شناس جناب آقای فرامرز رفیع پور آشنا شده ام ... باز هم بگذریم .

در وبلاگ استاد جامعه شناس همیشه مطالب جالبی است از جمله " دو کلمه از پدر عروس" خواندنی است و برای من یادآور داستان جالبی بود.

یکی از آشنایان (که اکنون به بیماری سرطان خون دچار شده و محتاج دعاست و خداوند به او و همه بیمارن شفا عنایت فرماید) خواهر زاده ای دارد که قطع نخاعی است و ویلچر نشین ، جوانی از خانواده ای خودمانی (منظورم جنوب شهری و فقیر و ...) ولی با استعداد و سالم و زرنگ .

چند سال پیش که به تنهایی به آستان مقدس امام رضا (ع) شرفیاب شده بود و در یکی از صحن ها از روی ویلچر مشغول راز و نیاز با مولای خویش میگردد فارغ از اینکه کسی یا کسانی او را زیر نظر دارند ( شاید عمل درستی نباشد ولی در حرم آقا امام رضا (ع) گاهی بعضی از راز و نیاز های عاشقانه دیدنی است ).

بهر حال ، زمانی که جوان افلیج پس از زیارت قصد خروج می کند دختری نیز که خود زائر اقا بوده با اصرار به جوان ما کمک می کند و در نهایت از او خواستگاری نموده و هر چه او خجالت کشیده و سعی می کند خود را از دست دختر برهاند افاقه نمی کند و او را آنقدر نگه می دارد تا خانواده نیز از زیارت برگردند و موضوع را به پدر و مادرش نیز اطلاع می دهد...

وقتی پسر فامیل ما بهمراه خانواده عروس به تهران آمدند و در منزل پدر داماد مهمان شدند ، نگاههای پر از سوء ظن و جملات پر از ابهام و  کنایه را به جان خریدند و البته در نهایت علیرغم گمانهای بد فامیل پسر به توافق رسیدند و البته طبق سنت به شهر دختر رفتند تا مراسم خواستگاری سنتی صورت پذیرد و در آنجا مطمئن شدند که با خانواده بسیار اصیل و نجیب فامیل شده اند.

بهر حال اینگونه فامیل شدنها کمی مشکوک به نظر میرسد ولی خوب ... بنظرم در این خصوص شاید پای بزرگواری در کار بوده و شاید هم معجزه ای رخ داده باشد بدون اینکه آب از آب تکان بخورد!

***

راستی ! اگه زائری را دیدید که ضریح حضرت ثامن الحجج (ع) یا هر یک از ائمه را سفت چسبیده و از ته دل داد می زند : " یا ابوالفضل" . در اردبیلی بودنش شک نکن!

التماس دعا

 

 

کدهای اضافی کاربر :