کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ۱٤ آذر ۱۳۸٧

با سلام

ابتدا این خبر را از روزنامه ایران چهاردهم آذرماه بخوانید:

" شنیدیم که بوستون گلوب نوشته: سال گذشته وزارت امور خارجه امریکا تیمى ویژه مسلط به زبان فارسى را مأمور کرد تا با مانیتورینگ سایت ها و وبلاگ هاى ایران، در مواقع لازم از موضع وزارت خارجه و دولت ایالات متحده به طور مستقیم وارد بحث ها شوند و بویژه درباره بحث هسته اى ایران با بلاگرهاى ایرانى وارد گفت وگو و تبیین مواضع امریکا شوند."

لازم به توضیح نیست که منظور از مانیتورینگ ، "زیر نظر داشتن" یا "چک کردن" و یا بقول روزنامه جام جم "رصد کردن" می باشد.

خدا بیامرزد دوستمان حسن صباح (تروریست) را که حدود ۴ یا ۵ سال پیش بکمک یکی از وبگردهای مخالف و البته یک دانشجوی ایرانی بنام آقای "دوستدار" متوجه این قضیه شد . بخصوص که با یکی از اینها یک وبلاگ مشترک هم جهت تبادل افکار دایر کرده بودند.

البته در آن زمان ایشان متوجه شد که این موضوع تحت عنوان تحقیق دانشجویی(!) توسط دانشجویان یکی از دانشگاهها که آقای دوستدار هم دانشجوی آنجا بود اتفاق می افتد ولی کاملاً مشخص بود که ماجرا چیست.

بنظر بنده کاهش فعالیت بلاگرهایی چون حسن صباح (تروریست) ، مهدی (منکرات) و یا حامد (آرمانشهر) و ... در دنیای مجازی اطلاع از این موضوع بود.والله اعلم...

بهر حال بلاگر های عزیز ! مواظب باشید. جامعه شناسان دانشگاههای امپریالیستی ممکن است شما را زیر نظر داشته و با تجزیه و تحلیل رفتارها و دیدگاههایتان ، شاید در آینده مغز و فکرتان را نیز مانیتور نمایند.

والسلام

 

 

کدهای اضافی کاربر :