کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ٢۱ خرداد ۱۳۸۳

بنام خدا

 

 

 مخالفین و منکران آگاه و دانشمند ، ایراداتی به دین یا بطور کلی ادیان و یا بعضی احکام و عقاید دینی وارد کرده اند توسط متفکران اسلامی جوابهای منطقی و مستدل دریافت کرده اند که دارای سابقه ای به اندازه قرنهاست ، اما امروزه بعضی مغرضین نا آگاه و معاند ( تازه به دوران رسیده ) سعی می کنند با تحریفاتی سطحی در معانی و تراجم قرآن کریم ، برداشتهای سخیف و مضحک خود را به دیگران القا نمایند. ولی چون همیشه در کمند دوستان اگاه و هوشیار گرفتار می آیند.

قطعا وبلاگ بصیر با چنین هدفی راه اندازی شده و کم کم مرصاد عزیز این وبلاگ را به کمینگاهی برای نوچه های شیاطین تبدیل خواهد کرد ، انشاءالله .

بحث اخیری که مرصاد بصیر به آن پرداخته است بحث « زن در قرآن » است . ایشان در این مطلب پرونده یک تحریف ناشیانه را بر ملا ساخته است ( قبلا نیز تحت عنوان « بررسی یک تحریف  شلم شوربائی » محرفین را رسوا ساخته بود ) .

 

در باره جایگاه « زن در قرآن و اسلام » حرف و حدیث بسیار گفته شده و کتابهای ارزشمند بیشماری نیز نوشته شده است که عمده انها حدیث مکرر است که جز ایجاد ملال حاصلی ندارد ولی در این میان از چند کتاب نمی توان چشم پوشید که « سر سبد » این قبیل کتب بطور قطع کتاب « نظام حقوق زن در اسلام » متفکر شهید علامه مطهری می باشد .

هرچند کتاب « حقوق زن در اسلام و اروپا » حسن صدر نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است و این اواخر هم کتابی تحت عنوان « دفاع از حقوق زن » توسط اقای محمد حکیمی تالیف شده که بسیار قابل استفاده است .

 

اگر مایل به اگاهی از نوع تحریفات کرمهای خاکی هستید ، « زن در قرآن - مقدمه » را در وبلاگ بصیر بخوانید .

بنده نیز در وبلاگ « جستجو در قران » ( از زیر مجموعه وبلاگ « حق علی ( ع ) - فدک فاطمه ( س ) » ) سعی کرده ام مقدمه اقای بصیر را تکمیل نمایم ( مقایسه اصل تحریف و ترجمه مورد استفاده ایشان ) که امیدوارم مورد پسند دوستان واقع شود :

بررسی تحریف مربوط به « زن در قرآن »

 التماس دعا

 

کدهای اضافی کاربر :