کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ۱٢ تیر ۱۳٩٥

بنام خدا

این چند روز اخیر هوای تهران بشدت گرم است. بالای 43 درجه ! پس باید تا می شد از تهران دور شد . اما از انجائیکه خانواده دوست عزیزی را برای افطار دعوت کرده بودیم  نمی توانستیم خود را به خارج از شهر برسانیم و  اصطلاحاً "خنک گردی" کنیم . اما باید فکری می کردیم ... کو چاره ای ؟!

و البته کمی هم تنبل تشریف دارند خیلی کلنجار رفت و مقاومت کرد ولی نتوانست کاری از پیش ببرد و بالاخره زور میزبان (!) چربید و راه افتادیم ... هم فال و هم تماشا ... هم زیارت و هم هوای خنک ... گرچه شادی بچه ها از یک سفر برون شهری ،هر چند نصف روزه، شادم می کرد اما در طول مسیر اخم و تخم  دوستم نگرانم میکرد که نکند هوای مقصد هم به تبعیت از هوای تهران گرم باشد که در آن صورت تحمل نیش و کنایه های او برای من سخت می شد !!! واقعا سخت.

اما تا از شهر خارج شدیم درجه حرارت از 43 به 28 سقوط آزاد کرد و در مقصد حرارت تنها 15درجه بود و  افطار بصورت پتو پیچ صرف شد و در ادامه دیگر این سرما بود که مجبورمان کرد تا چادر صحرایی را علم کنیم  بلکه بتوانیم  در برابر نسیم خنک تا سحری دوام بیاوریم !!!

خنکی هوا نشاطی به دوست عزیزم داد که با فک و فامیل هم  تماس گرفت و دعوتشان کرد تا به ما بپیوندند ولی اینبار "تنبلی" آنها به داد میزبان رسید!

توضیح اضافه : در همین نزدیکی مناطقی هستند که در گرمترین فصل سال هوای بسیار خنکی دارند که تنها با چند ده کیلومتر رانندگی و کمتر از یکساعت زمان می شود از آن لذت برد. از جمله :

1 - امامزاده هاشم  (جاده هراز بعد از آبعلی ) که امکانات اقامتی هم دارد.

2 -  بالای گردنه دیزین ( لواسانات ، در مسیر جاده چالوس)

3 - انتهای مسیر روستاهای وردیج و واریشو بالای ارتفاعات

اگر شما هم مناطقی را سراغ دارید معرفی کنید.

کدهای اضافی کاربر :