کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ۳٠ بهمن ۱۳٩۳

بنام خدا

یکی دیگر از آبگرمهای نزدیک به تهران البته بعد از آبگرم رینه ، آبگرمی در یکی از روستاهای محلات بنام خورهه می باشد که حداکثر با سه ساعت رانندگی از تهران با 273 کیلومتر فاصله قابل دسترسی است.

استخر عمومی خورهه محلات

استخر عمومی آبگرم خورهه محلات

این آبگرم برای اهالی استانهای مرکزی ، قم ، اصفهان و لرستان شناخته شده تر و نزدیکتر هست اما ساکنین تهران هم می توانند در یک برنامه یک روزه مسیر قم - کاشان را در پیش گرفته و از خروجی مشهد اردهال از آزاد راه اصفهان خارج شده و ضمن زیارت امامزاده سلطانعلی ابن محمد باقر (ع) به سمت دلیجان برانند و حتی اگر فرصتی داشتند از غار بسیار زیبا و بلکه زیباترین غار ایران هم بازدید نمایند ... ضمناً به هیچوجه نگران گم کردن مسیر نباشند چرا که بعد از دلیجان و در مسیر محلات تابلوهایی شما را راهنمایی می کنند.

گرچه از مسیر اتوبان ساوه ، بعد از سلفچگان (به سمت اصفهان) و نرسیده به دلیجان خروجی آبگرم خورهه کاملا مشخص و سرراست است.

نقشه آبگرم محلات

در این روستا نیز مثل روستای رینه تقریبا تمامی منازل روستا حوضچه هایی دارند و آبگرم گوگردی را به آنجا هدایت کرده و با اجاره منازلشان به مسافران ، این حوضچه ها را در اختیار انان قرار می دهند که البته شاید به مذاق بعضی ها خوش نیاید اما چند مورد هم استخرهای عمومی در سطح روستا هست که بخصوص برای کسانی که مایل به شبمانی در روستا نیستند مناسب است.

حوضچه خصوصی آبگرم محلات

حوضچه خصوصی آبگرم خورهه محلات

اما ... آبگرم محلات دارای یک هتل جهانگردی نیز می باشد که علاوه بر اینکه دارای اتاقهایی برای اسکان مسافرین می باشد در حال حاضر نیز در حال توسعه بوده و  عنقریب ساختمانهای ویلایی و سوئیت نیز به مجموعه هتل اضافه خواهد شد. این هتل دارای استخر عمومی ، استخر خصوصی و حوضچه های خصوصی ، خزینه خصوصی (وان دو نفره) و وان انفرادی نیز می باشد که از بهداشت خوبی هم برخوردار است که حتی در صورت عدم اقامت در هتل هم می توان از امکانات آبگرم هتل و استخرها و حوضچه های ان استفاده کرد.

استخر آبگرم خصوصی خورهه

یکی از استخرهای خصوصی آبگرم خورهه محلات

قیمت استخرهای عمومی و حوضچه ها مناسب بوده و استخر خصوصی هتل جهانگردی برای مدت یکساعت (که البته بیشتر از آن نمی شود در آب گرم گوگردی دوام آورد) در حال حاضر چهارصد هزار ریال می باشد.

وان خصوصی آبگرم خورهه محلات

وان انفرادی خورهه محلات

توصیه1 : اگر از نعمت بزرگترها در خانواده بهره مند هستید که (اغلب هم مشکلات مفصلی دارند که ابگرمهای گوگردی معمولا خاصیت تسکین درد دارند) توان مسافرتهای یک یا دو روزه را دارند ، حتما سری به آبگرم محلات بزنید و بهتر است قبل از مسافرت با هتل جهانگردی تماس و اتاق رزرو نمایید.

خصوصیات آبگرم خورهه محلات

خصوصیات آبگرم خورهه محلات

توصیه 2 : مسئول استخر ها کمی پولکی است و بخصوص در خلوتی سعی دارد که استخرهای عمومی را هم خصوصی اجاره دهد اگر تعداد تان 4-5 نفر و بیشتر است اتفاقا خصوصی خیلی بهتر و به صرفه تر است.

هتل جهانگردی آبگرم محلات

آدرس : کیلومتر 15 جاده محلات

تلفن تماس و پذیرش : کد 0864 شماره های 3323444- 3323555-3325044

پیشنهاد : حداقل یکی از مسیر های رفت یا برگشت را از آزاد راه اصفهان انتخاب کنید تا هم به زیارت مشهد اردهال بروید و هم بازدید از غار چال نخجیر دلیجان داشته باشید.

 

کدهای اضافی کاربر :