کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ۱٩ خرداد ۱۳۸٢

بنام خداجواب جناب اقای سیاوش سرمدی سازنده فیلم مستند ادواردو در جواب نقد ناجوانمردانه توام با شتابزدگی جناب اقای درخشان مطالبی را در نقد این نقد نوشته اند که با اجازه هردوی این اقایان عینا درج می شود :

آقاي درخشان اول اينكه كاري به نقد بي انصافانهء شما نسبت به آقاي قديري ندارم. ولي براي روشن شدن موضوع براي شما و بقيه دوستان مي گويم كه من بعد از خواندن خبر كشته شدن ادواردو در روزنامه تصميم به ساخت اين فيلم گرفتم و بعد از آن با پرس و جو از كساني كه فارغ التحصيل ايتاليا بودند فهميدم كه كسي به اسم آقاي قديري او را مي شناخته و سپس از ايشان خواهش كردم كه در مرحله تحقيقات به من كمك كنند. پس اتهام شما مبني بر اينكه آقاي قديري براي مطرح كردن خودش ترتيب ساخت اين فيلم را داده كاملاً بي اساس است.

دوم اينكه برادران عبداللهي آن طور كه شما بيان كرده ايد (نمي دانم بر اساس چه اطلاعاتي) نه ثروتمند هستند و نه اينكه با نظام ـيا به تعبير شما آقايان – ارتباطي دارند. آقاي حسين عبداللهي بدليل آزار و اذيت هاي خانواده آنيلي و مشكلاتي كه برايش فراهم كردند مجبور به مهاجرت از ايتاليا به اسپانيا شده و جالب است بدانيد كه ادواردو در هنگام مرگش 27 هزار دلار به او بدهكار بوده. آن بنزي هم كه آقاي محمد عبداللهي از داخل آن صحبت مي كند ماشيني است كه ما براي كار از يك شركت اجاره اتومبيل اجاره كرده بوديم. ايشان اصلاً ماشين ندارد
سوم اينكه من به همراه گروهم بخاطر اين فيلم بدون هيچ دليلي سه روز در ايتاليا در زندان بودم. بعد هم باز بدون هيچ دليلي از اين كشور اخراج و به مدت پنج سال ممنوع الورود به كل اروپا شده ام. همين چند روز پيش هم ديديد كه راديو فردا به ما تهمت ارتباط با القاعده زد. خوب است شما كه اينقدر نگران آزادي بيان در ايران هستيد، انصاف را رعايت كنيد و در اين مورد هم مثل گذشته – حتي اگر اثر توليد شده مخالف عقيده تان باشد – مطلبي بنويسيد. آيا به نظر شما اين رفتار دولت ايتاليا ـ بعنوان يكي از بازترين كشورهاي اروپايي – محدود كردن آزادي بيان نيست؟

در آخر به شما و عزيزاني كه مخالف نكته هاي مطرح شده توسط ما در فيلم هستند مي گويم كه بنده به شخصه حاضرم با تمام كساني كه معتقدند و يا مداركي دارند كه نشان مي دهد ادواردو مسلمان نبوده، معتاد بوده و خودكشي كرده مصاحبه كنم و در قسمت دوم فيلم از آن استفاده كنم.

سیاوش سرمدی

البته بنظر بنده دوستان عزیز جواب سلطان را دادند و اتفاقا حجم جواب جوانان مومن ایرانی به این مطلب نشان دهنده حساسیت غیورمردان مومن ایرانی است .
یا علی مدد


کدهای اضافی کاربر :