کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ۱٧ خرداد ۱۳۸٢

بنام خدا


توسط دوستی فاضل باخبر شدم که با اینکه اقای درخشان قبلا لینک فیلم ادواردو را در وبلاکشان قرار داده بودند- که البته این روحیه اطلاع رسانی ایشان ستودنی است- مطلبی راجع به ادواردو و فیلم مستند مربوط به وی نوشته اند که ...
به وبلاگ سلطان بلاگرهای ایرانی ( بقول تروریست متواری ! جناب حسن صباح ) سری زدم و مطلب فوق را خواندم . صرفنظر از عقیده و تفکر ایشان یک چیز از ایشان بعید بود و ان بکار بردن لفظ « یارو » برای کسی که لااقل با اقای درخشان هیچ سابقه دشمنی نداشته است . مگر اینکه اسلام اوردن ایشان باعث دشمنی و کدورت اقای درخشان شده باشد .
بنده و صد البته خیلی از وبلاگ نویسان ایرانی بخاطر راهنماییها و کمکهای فنی مدیون ایشان هستیم و لی خوب ناگزیر جوابی برای سلطان نوشتم که ایشان جوابیه بنده را در قسمت جوابهای دیگران درج نکردند ( احتمالا در هنگام پست مطلب از طرف بنده مشکلی پیش امده ).
ابتدا مطلب ایشان
و اینهم مطالب بنده برای سلطان :
با سلام و بدون مقدمه .
جناب درخشان ! جدا از روشنفکری مثل شما بعید است که بجای پرداختن به اصل قضیه ( البته ممنون که خیلی هم به اصل این قضیه نپرداخته ای! ) بخواهید حاشیه را بکوبید( جدیدا در ایران مد شده می گن : فرافکنی !) .

البته بعید هم نیست که کسانی روی اقای قدیری حساب باز کرده باشند یا خود ایشان برای اینده در تدارک است و موضوع ادواردو یک سوژه برایشان باشد ( البته بعنوان یک احتمال ؛ مثلا ایشان انقدر مطرح شوند تا کاندید ریاست جمهوری بشوند چه عیبی دارد ؟ این روشها را شما ژورنالیستها چه می نامید ؟ )ولی این موضوع احتمالی باعث نمی شود که اصل موضوع را تخطئه کنید .

بنده هم جنابعالی را سلطان وبلاگنویسان ایرانی می دانم گرچه منتقد اصولی هستید که بنده به ان معتقدم و این تضاد عقیده هرگز باعث نمی شود که قدر علم و فن جنابعالی را ندانم یا انکار کنم . و نیز هرگز نمی توانم باور کنم که از اینکه اینروزها وبلاگ اقای قدیری رونق پیدا کرده شما حسادت می کنید . قطعا که روشنفکری مثل شما از این افکار عوامانه بدور هست .
و نیز هرگز نمی توانم باور کنم که کسی که لااقل نامش حسین است از مسلمان شدن کسی ناراحت شود و رنجه خاطر گردد . نکند خدای نکرده نان اجانب به دهن شما مزه کرده باشد ؟! ( البته امیدوارم در کانادا به خوردن گوشت خوک عادت نکرده باشید و حتما به عواض مصرف گوشت خوک اگاهی دارید ) اخه قدما می گن : « مرغ همسایه غازه » .
بنده شما را لااقل مرد منصفی می دانستم .و انصاف زینت هر مردی است که او را از نامردان مجزا می کند .
البته اطلاعاتی نیز راجع به ادواردو و پدرش و نیز موسسه ای که مال پدر وی بوده و به یک مسلمان جایزه داده نیز در وبلگ جنابعالی بود که استفاده کردیم ولی توجه داشته باشید که در فیلم برعلیه پدر وی مطلب انچنانی عنوان نشده هرچند این موسسه قطعا بعد از فوت ادواردو تاسیس شده که می تواند کاری برای جبران مافات باشد. البته موسسه های بیشمار دیگری نیز در اروپا هستند که به "مسلمانان دوست داشتنی شان" جایزه می دهند و همین اواخر بعضی همفکران جنابعالی نیز از این الطاف و جوایز برخوردار بوده اند .

البته در این مورد حرف زیاد است ولی براستی دلیل واقعی ناراحتی شما از مسلمان شدن ادواردو چیست ؟ دلیل حمایت و جانبداری شما از صهیونیستها چیست ؟ مگر جنابعالی وکیل انها هستید ؟ اصلا گیرم که کل فیلم دروغ است و کذب محض ؛ بگذار یکبار هم به نفع خودمان دروغ بگوییم . ایا فقط همین یک فیلم ساخته شده است که دروغ است ؟ یا مثلا برای اغراض دیگری غیر از رضای خدا یا اطلاع رسانی ساخته شده است ؟ ایا وظیفه خود نمی دانید که از دروغهای دیگر هم عصبانی شوید ؟ ( مثلا ایا مطلبی راجع به کتاب و فیلم بدون دخترم هرگز نوشته اید ؟)
علت اصلی ناراحتی تان را در پاراگراف اخر لو داده اید :
« ولی بهرحال، همين که اسم وب‌لاگ در تلويزيون آمده و لابد خيلی‌ها را کنجکاو کرده، جای خوشحالی است. »
علت اصلی ناراحتی تان بنظر می رسد که مطرح شدن وبلاگ اقای قدیری باشد که حسادت سزاوار سلطان نیست !( هرچند احتمالا این ادرس وبلاگ در نسخه موجود در اینترنت باشد و بنده که هردوبار این فیلم رااز تلویزیون با دقت کامل دیده ام متوجه ادرس وبلاگ اقای قدیری نشده ام .) .
در ضمن وبلاگ خود شما نیز ازطرف بعضی رادیوهای اجانب مطرح شده است و گویا خود شما نیز زمانی با این رادیو همکاری داشته اید و وبلاگهای همفکرانتان را در این برنامه معرفی کرده اید .( به نقل از یکی از وبلاگهای ایرانی که سال پیش مطالعه کردم .) ایا کسی به شما حسادت کرد ؟ ایا کسی بخاطر مطرح کردن وبلاگ شما به ان رسانه اعتراض کرد ؟ چرا بر اشفته اید ؟ منصف باشید برادر من . منصف .

ایکاش ما ایرانی ها به یک دید وسیعی می رسیدیم تا به هر "چیزی" با دید سیاسی ننگریم .
امیدوارم از لحن ناخوشایند این حقیر ناراحت نشده باشید و به حساب ناشیگری بگذارید و لااقل گرفتار بعضی دوستان کوته بین نشوید .
با ارزوی سلامتی برای همه ایرانیان
برادر کوچک شما : مسعود قلعه
کدهای اضافی کاربر :