کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ۳٠ مهر ۱۳٩۱

بنام خدا

 چند پیوند (لینک) در خصوص موضوع ... تا بماند یادگاری ... فقط قابل ذکر اینکه این پاداشها علاوه بر حقوق و مزایا و پاداشهای ماهیانه و مقطعی آنها و نیز علاوه بر پاداشهای انگیزشی در طرح های مختلف و نیز به غیر از حق شرکت در جلسات هیات مدیره است که خود داستان دیگری است .و قبل از مطالعه ادامه مطلب این پیوند را بخوانید که حق شرکت در جلسات اقایان حداقل یک میلیون و چهارصد هزار تومان است با ماهی حداقل 4 جلسه...

تا بعد ...

همشهری آنلاین : پاداش 4.7 میلیارد تومانی 9 بانک به هیأت ‌مدیره 

 اخبار‌ بورس: 9 بانک کارآفرین، دی، سینا، پاسارگاد، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، تجارت و ملت که همگی در بورس هم فعال هستند، در پایان سال مالی 90، بیش از4.7میلیارد تومان پاداش را برای اعضای هیأت مدیره خود مصوب کردند.

 

 


به گزارش فارس، میزان و نحوه پرداخت پاداش به اعضای هیأت مدیره بانک‌های خصوصی در تابستان امسال بیش از هر زمان دیگری حاشیه ساز شد و اعداد و ارقام پرداختی به مدیران ارشد این بنگاه‌ها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. واکاوی اینکه رسانه‌ها به‌عنوان نمایندگان افکار عمومی چرا و از چه خاستگاهی به میزان پاداش پرداختی به اعضای هیأت مدیره بانک‌ها اعتراض دارند خود موضوعی جداست که باید به تفصیل مورد بررسی قرار گیرد اما پرسشی که در شرایط فعلی یافتن پاسخی روشن برای آن لازم است، مبنای قانونی پرداخت این پاداش‌های کلان به اعضای هیأت مدیره بانک‌ها و شیوه تخصیص آن است.

 

و اما متن خبر خبرگزاری فارس:

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، میزان و نحوه پرداخت پاداش به اعضای هیأت مدیره بانک های خصوصی کشور در تابستان امسال بیش از هر زمان دیگری حاشیه ساز شد و اعداد و ارقام پرداختی به مدیران ارشد این بنگاه ها مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

واکاوی اینکه رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی چرا و از چه خاستگاهی به میزان پاداش پرداختی به اعضای هیأت مدیره بانک ها اعتراض دارند خود موضوعی جداست که باید به تفصیل مورد بررسی قرار گیرد اما پرسشی که در شرایط فعلی یافتن پاسخی روشن برای آن لازم می نماید، مبنای قانونی پرداخت این پاداش های کلان به اعضای هیأت مدیره بانک ها و شیوه تخصیص آن است...

 

و اما خبر پیگیری مجلس شورای اسلامی:

قانون- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از پیگیری موضوع برخی اخبار منتشر شده در مورد اختصاص پاداش میلیاردی 9 بانک به اعضای هیات مدیره خود خبر داد. - به گزارش ایسنا، ارسلان فتحی پور اظهار کرد: مطمئنا کمیسیون اقتصادی موضوع اعطای پاداش میلیاردی به چند بانک را مورد رسیدگی قرار خواهد داد تا مشخص شود این بانک ها خصوصی و یا دولتی بوده اند. - وی افزود: این موضوع از طریق بانک مرکزی پیگیری می شود و مطمئنا از مسئولان بانک مرکزی توضیحاتی خواسته خواهد شد. - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد که کمیسیون اقتصادی در راستای وظایف نظارتی خود ...
 
 
یک عضپو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید مستندات و دلایل مسئولان بانک‌هایی که پاداش میلیاردی به اعضای هیات مدیره خود ارائه داده‌اند را مورد بررسی قرار داد، گفت: حتی اگر این این کار طبق قانون تجارت نیز انجام شده باشد کمیسیون اقتصادی می‌تواند پیگیری‌های لازم خود را در مورد چرایی آن انجام دهد.

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به انتشار اخباری در مورد اعطای پاداش میلیاردی 9 بانک به اعضای هیات مدیره‌شان، گفت: در کشور ما برخی از قوانین همچون قانون تجارت عیوبی دارد که باید در جهت اصلاح آن گام برداشت، یکی از عیب‌های قانون تجارت آن است که بانک‌های خصوصی باید درصدی از پاداش خود را به مدیر و هیات مدیره اختصاص دهند.

وی افزود: اختصاص درصدی از سود بانک‌های خصوصی به مدیر و هیات مدیره ممکن است از لحاظ اجتماعی و اقتصادی به دلیل مشکلات کنونی برای مردم توجیه‌پذیر نباشد که به نظر می‌رسد باید در جهت اصلاح قانون تجارت گام‌هایی را برداشت.

ندیمی با تاکید بر اینکه کمیسیون اقتصادی از باب انجام وظایف نظارتی‌اش در این رابطه می‌تواند ورود پیدا کند، اظهار کرد: نظارت ما از این باب است که با اصلاح قوانین، جلوی رفتارهای غیرقانونی را بگیریم البته در وهله اول باید مستندات را از این 9 بانک گرفت تا مشخص شود که کارشان قانونی بوده است یا خیر.

وی در پایان گفت: اگر به این نتیجه برسیم که کار قانونی در اعطای پاداش انجام شده است نیز باز هم کمیسیون می‌تواند پیگیر‌ی‌های لازم را انجام دهد.

با توجه به جدول بالا در می یابیم که به هر یک از اعضای هیات مدیره بانکها به شرح ذیل پرداخت گردیده است:

1- هر یک از اعضای بانک پاسارگاد :175 میلیون تومان

2 - هر یک از اعضای بانک پارسیان : 133 میلیون تومان

3 - هر یک از اعضای بانک سامان : 120 میلیون تومان

بقیه را خودتان می توانید حساب کنید اما این وسط به نظر می رسد در حق مدیران محترم قویترین بانک خصوصی ایران یعنی بانک ملت اجحاف بزرگی صورت گرفته و مدیران ارشد این بانک بزرگ و قوی تنها 29 میلیون تومان پاداش دریافت کرده اند . بیچاره ها !!!

و حالا ... منتظر می مانیم ... ما کلاَ اهل انتظاریم!

یا علی مدد

کدهای اضافی کاربر :