کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ٩ اردیبهشت ۱۳۸٩

قبل از سفر به الموت فرصتی یک هفته ای دست داد تا بهمراه خانواده و در کنار پدر و مادر عزیزم سری سرزمین "انشان" بزنیم و پارس و پارسه و پاسارگاد و پرسپولیس و ...

دیدار از شکوه گمشده کشور عزیزم ایران هم حس غرور و هم حسرت هر ایرانی را بر می انگیزد و من که به موسس ایران به چشم "ذوالقرنین" می نگرم  وقتی برای اولین بار چشمم به آرامگاهش افتاد در نظرم کوه دماوند متجلی گردید و همه ایران.

 


از این سفر و بحث هایی که در آرامگاه با عده ای در گرفت بعداً و در فرصت مناسبی خواهم نوشت .

از روزی که پزشکان نا طبیب کوهنوردی را منع کرده اند گاهی دزدکی به قله ها سرک می کشم ولی تقریباً دیگر "شکوه قله" را به "زیبایی دامنه" فروخته ام و چشم دوخته ام به رحمت رب العالمین .

بر همین اساس هفته پیش بطور خانوادگی و بهمراه چهار خانواده دیگر عزم شب مانی در جنگل کردیم.

نزدیکترین جنگل به تهران شاید جنگل آمل باشد (قبل از آمل دست چپ جنگل میرزا کوچک خان) که با دو ساعت رانندگی می شود خود را به انجا رساند و ضمناً دارای امکاناتی از قبیل آب لوله کشی در سرتاسر جنگل می باشد و البته دستشویی هم دارد که نگو و نپرس ... و البته بر خلاف جنگل گلستان از گراز و حیوانات وحشی دیگر در آن خبری نیست .

در دورترین و ساکت ترین نقطه جنگل اطراق کردیم و آتشی بر افروختیم و تا صبح از جن و پری حرف و حدیث گفتیم و وحشت در دل بچه های بیچاره انداختیم و ...  فردا که سپیدی روز نمایان شد همراهان یکی یکی از چادر ها بیرون امده و پس از استنشاق هوای تازه و باران خورده اعتراف کردند که بعد از یک شب بیداری زیبا و بدور آتش اکنون زیباترین روز عمرشان را تجربه می کنند و ...

 و البته بنده حقیر تا بیدار شدن همراهان آنقدر تبر بر درختان خشک زده بودم که هنوز بعد از یک هفته بازوان حقیر توان برداشتن حتی قاشقی را ندارد.

به همراهان مان آنقدر خوش گذشته که از روز برگشت هر روز  تلفن کرده و مصرانه تقاضا دارند تا بازهم یک شب مانی دیگر در دل طبیعت را تجربه نمایند.

در ادامه سفر سری به دریا زده و راه برگشتمان را از جاده زیبای چالوس انتخاب کردیم و با دیداری از باغ لاله ها یک سفر کوتاه بیاد ماندنی بخصوص برای همسفرانی که این نوع سفر (آشتی با طبیعت)تازگی داشت ، پایان یافت .

توصیه می کنم تا فرصت باقی است (حداکثر تا ٢٠ اردیبهشت) از باغ لاله ها در کیلومتر ۶٠ جاده چالوس(گرماب) دیدن کنید و اگر قصد شب مانی خانوادگی در جنگل داشته باشید جنگل سی سنگان (که نزدیک دریا هم هست ) و همچنین فین در چالوس و نوشهر ، جنگل گلستان در استان گلستان ، جنگلی در مسیر جواهر ده و همینطور جاده های ٢٠٠٠ و ٣٠٠٠ از بهترین ها هستند . زیبا و با امکانات بهداشتی !

 یا علی مدد 

کدهای اضافی کاربر :