کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ٢٥ خرداد ۱۳۸۸

بنام خدا

نتایج شمارش آراء به تفکیک شهرها و استانهای کشور توسط وزارت کشور اعلام گردید.

نتایج شمارش آراء به تفکیک شهرها و استانها (پی دی اف)

نتایج شمارش آراء به تفکیک شهر ها و استانها(اکسل)

براستی اگر در اینهمه شهرستان و استان و با این حجم وسیع (!) بقول بازنده ها تقلب انتخاباتی صورت گرفته باشد ، جداً باید گفت در دنیا بی نظیر بوده و باید به صحنه گردان آن آفرین گفت. هر چند که در نامه موسوی به شورای نگهبان هم صحبتی از تقلب نیست و بلکه نوعی " جرزنی " مضحک به نظر می آید.

بعید می دانم هیچ عقل سلیمی باور کند که با وجود هزاران نماینده از طرف هر یک از کاندیداها ، این حجم تقلب صورت گرفته باشد. مگر اینکه باور کنیم که بازنده ها بقول استاد مرحوم شهریار ، " ایران را از تهران تا کرج پنداشته اند" . هر چند در کرج هم اکثریت آراء از آن احمدی نژاد بوده است.

مگر پنداشتی ایران ز تهران تا کرج باشد؟!


با نگاه سطحی به آمار های فوق بخصوص شهر تهران و شمیرانات معلوم میگردد که تنها اشرفیت در تهران به موسوی رای داده است و حال آنکه اکثریت مردم اعم از مردم اسلامشهر ، شهر ری ، ورامین ، دماوند و ... بیشترین رای را به پای احمدی نژاد ریخته اند.

در میان استانها نیز تنها در استانهای سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی موسوی بیشترین رای را آورده است که با نگاهی سطحی به اسامی شهر های این استانها و البته در سایر شهرهایی که موسوی نفر اول بوده بهترین حامیان او مشخص میگردند .

 از مردم شبستر که  به فرزند خود رای داده اند (همانطور که مردم الیگودرز پس از احمدی نژاد بیشترین رای را به همشهری خود داده اند) که بگذریم و صرفنظر از  بعضی شهرهای اردبیل که قطعاً قومیت و سیادت را مد نظر داشته اندو صد البته مردم یزد که قطعاً اولین اولویتشان توجه به سیادت ایشان بوده است شهرهایی که به آقای موسوی بیشترین رای را داده اند بقرار ذیل می باشد :

1 - آذربایجان غربی : اشنویه ، بوکان ، پیرانشهر ، سردشت ، سلماس ، شوط ، ماکو ، مهاباد ، میاندوآب و نقده

2 - اردبیل : اردبیل ، بیله سوار ، پارس آباد، گرمی

3 - بوشهر : کنگان

4 - تهران : تهران و شمیرانات

5 - خراسان رضوی : خواف

6 - سیستان و بلوچستان : ایرانشهر ، چاه بهار ، خاش ، زابلی (با زابل اشتباه نشود)، زاهدان ، سراوان ، سیب سوران، کنارک ، نیک شهر

7 - کردستان : بانه ، سقز ، مریوان

8- کرمانشاه : پاوه ، جوانرود ، دالاهو ، روانسر

9 - گلستان : آق قلا ، بندر ترکمن ، کلاله ، مراوه تپه

10 -  هرمزگان : بستک ، پارسیان ، خمیر ، قشم

11- یزد : اردکان ، صدوق ، یزد

کافی است به اسامی شهرهایی که به رنگ قهوه ای مشخص شده اند توجه گردد : همه شهرهای فوق یک وجه تشابه دارند... چه شده است که اهل تسنن ایران سینه چاک این سید شده اند ؟

بگذریم ... اگر به آمار فوق کمی دقیق تر نگاه کنیم براحتی می توان به تفاوت آشکار رای شهر های کوچک و بزرگ پی برد.

آیا در این رای گیری مردم در برابر اشرافیت جبهه گیری کرده اند ؟ یا همه اینها توهمی بیش نیست .

کدهای اضافی کاربر :