کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٠

بسم رب الشهدا و الصدیقین

 

شهید محمد حسن نظر نژاد ٢ ویژگی داشت:

 

اول اخلاص.

اخلاص، گوهری بود که در جنگ حسش کردیم و امروز، آن را گم کرده ایم و هرچه می گردیم، پیدایش نمی کنیم.

 

 ویژگی دوم این شهید بزرگوار، اخلاق بود.

  ٣۶ ساعت قبل از شهادت شهید نظر نژاد، در منزل ایشان در تهران، جلسه ای استثنایی داشتیم. ٣ نفر بودیم. من، سردار حسین موسوی و شهید نظر نژاد. ایشان در اتاق قدم میزد و زار زار به پهنای صورت، اشک می ریخت.

 

می گفت:

حاج باقر! جایی سراغ داری در میدان جنگ، پشت خاکریز،  من سرم را خم کرده باشم؟ جایی سراغ داری که وقتی توپی، گلوله ای میخورد و همتون می نشستید زمین،  من جایی نشسته باشم؟ حاج باقر! تو را به خدا جایی در میدان جنگ دیدی که ترس بر من غلبه کند؟

 

گفتم : نه.

 

 گفت: امروز من درد و دلم با خداست .

 دستانش را  رو به سمت آسمان گرفت: من که اینگونه همه چیزم رو برای تو گذاشتم، حقم شهادت نیست؟!

***

 

خاطره بالا عیناً از وبلاگ سردار قالیباف نقل گردید و برای آشنایی با شهید نظر نژاد مطالعه کتاب " بابا نظر" پیشنهاد میگردد. این کتاب به قدری خواندنی است که اگر به دست بگیرید دیگر آنرا زمین نخواهید گذاشت و علاوه بر آشنایی با این شهید عزیز با قسمتهایی از تاریخ جنگ تحمیلی نیز آشنا خواهید شد.

 

 

التماس دعا

 

نویسنده: مسعود قلعه - ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩٠

بنام خدا

برای زیارت حضرت ثامن الجج (ع) هیچ بهانه ای لازم نیست و فقط کافی است که طلبیده شده باشی و البته کمی هم همت چاشنی کنی ... اما اینبار هر چه کردم کبوتر دل طاقت نیاورد و بهانه ای یافت : تشییع پیکر پاک شهید برونسی

مردم مشهد هم در تشییع این شهید عزیز سنگ تمام گذاشتند و در نهایت پیکر شهید را در قبری که ٢٧ سال خالی مانده بود به خاک سپردند.

و ... همچنان چشم انتظار هستیم. و امیدوار . چشم به راه یلان دیگری هم هستیم. 

خدایا ما را پاکیزه بپذیر  و با شهدا محشور گردان.

 

***

به واسطه همین ایمان بود که زمان و مکان شهادتش را می دانست و در آستانه عملیات بدر می گفت "اگر در این عملیات شهید نشدم، در مسلمانی ام شک کنید" ... از سایت سردار قالیباف.
یا علی مدد
نویسنده: مسعود قلعه - ٦ اردیبهشت ۱۳٩٠

بنام خدا

شهید عبدالحسین برونسی از سرداران شهید استان خراسان (فرمانده تیپ جواد الائمه -ع - ) و بقولی نظر کرده حضرت زهرا (س) بوده است که پس از شهادت پیکر مطهرش در صحنه جنگ باقی مانده و ... و کتاب پرفروش "خاک های نرم کوشک" بر اساس زندگی و مبارزات ایشان توسط آقای سعید عاکف گرد اوری شده است و ... 

عکس شهید برونسی

تاریخ شهادت این سردار افتخار آفرین، 23 اسفند 63 است که جنازه مطهرش، با توجه به آرزوی قلبی خود او در این زمینه، مفقود الاثر می‌شود و روح پاکش، در 9 اردیبهشت 64، در شهر مقدس مشهد تشییع میگردد. 
***

 


ادامه مطلب ...
کدهای اضافی کاربر :