کشکول قلعه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مسعود قلعه - ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸۳

 

بنام خدا

 پس از فیلترینگ سایتهای ضد اسلامی و بعضاً سیاسی توسط دولت جمهوری اسلامی ، شاهد « کامنت = پیام » هایی از اشخاص مجهول الهویه در وبلاگها هستیم که مطالب این سایتها را در این کامنت ها کپی می کنند تا شاید بزعم خود بتوانند به شبهه افکنی خود ادامه دهند و شک شیطانی در دل جوانان مومن و مسلمان ایرانی بکارند . اما این خرد گرایان بی خرد !!! بر طبل رسوایی خود می کوبند چرا که بلاگر های مسلمان در صدد تحقیق در باره ادعاهای انان بر می آیند و نتیجه کار صد البته رسوایی و مفتضح شدن اذناب شیاطین می باشد .

به یکی از این قبیل پیامها که بعدها از یک وبلاگ مثلاً ضد اسلامی سر در آورده توجه فرمائید :

«حسین بن علی امام سوم شیعیان خود میگوید: « ما از تبار قریش هستیم و هوا خواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی ها هستند . روشن است که هر عربی از هر ایرانی بهتر و بالاتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتر است . ایرانیها را باید دستگیر کرد و به مدینه آورد٫ زنانشان را بفروش رسانید و مردانشان را به بردگی و غلامی اعراب گماشت . »

( سفینه البحار و مدینه الاحکام و الآثار صفحه ۱۶۴ ٫ حاج شیخ عباس قومی )»

 

 بدون هیچگونه توضیحی ، « بررسی یک تحریف شلم شوربایی » در وبلاگ پایگاه بصیر را بخوانید.

 و پس از مطالعه مطلب فوق کمی هم « اندر فوائد کرم خاکی »  بیندیشید .

یا حق

  

نویسنده: مسعود قلعه - ٧ اردیبهشت ۱۳۸۳

 

بنام خدا

 

شاید در جهان هیچ انسان « ِکرم دوستی » پیدا نشود و شاید برای همه انسانها دیدن یک کرم خاکی چندش اور باشد و گاهی حتی زحمت « له » کردن انرا بخودشان ندهند ، چرا که دیدن یک کرم لهیده باعث حالت تهوع در شخص می شود .

و نیز بر همه واضح و مبرهن است که ؛ حضور در هوای آزاد برای کرم خاکی حکم مرگ را دارد و وجودش در زیر خاک برای خاک حکم زندگی . چرا که با وجود کرم خاکی است که خاک نفس می کشد .

وقتی دوستانی چون حامد ارمانشهر حالشان از اینترنت بهم می خورد تقصیر اینترنت نیست بلکه دیدن یک مشت کرم که در هم می لولند برای کسی که در ارزوی ساختن ارمانشهری است ( در اینترنت و از اینترنت) مشکل است و چندش اور . اما این دوستان کم طاقت باید کمی هم به فواید کرم خاکی بیندیشند .

هر جامعه ای به افت های مخصوص به خود گرفتار است ( آفت زدگی ) ، بخصوص جوامع شرقی و اسیایی که همیشه با افراطها و تفریطها روبرو بوده و افراط و تفریط بزرگترین افت این جوامع بشمار می اید . ( داستان ریش و سبیل در جوامع شرقی بهترین شاهد برای این مدعاست ؛ گاهی سبیلهای چند متری در جوامع مد روز می شود و نشان مردانگی درازی سبیل است و گاهی نیز سه تیغه ... گاهی ریش تا به کمر مردان می رسد و درازی ریش نشانی از ایمان مرد است و گاهی هم ... سبیلهای شاه عباسی و ریش قجری و سه تیغه گری پهلوی و باز هم ریش انقلابی و ... بگذریم ...) .

در سیاست هم همینطور ؛ گاهی همه مردم بحد افراط سیاسی می شوند و جز با عینک سیاست نمی نگرند و حتی ازداج ها و عشق ها ی سیاسی مد می شود و گاهی سیاست بکلی از یادها زدوده می شود .

در دینداری نیز همینطور ... گاهی بی اعتنایی به دین ودینداری به حد افراط می رسد و جامعه بکلی در مادیات گرفتار می اید و مراکز و مظاهر فساد رونق می یابد بطوری که حتی گاهی دینداران نیز تظاهر به فساد می کنند تا مبادا در جامعه رسوای جماعت گردند . گاهی نیز دینداری به حد افراط می رسد و مدرسه های علمیه و حسینیه ها و ... رونق پیدا می کند و بساط دعا و نیایش و عزاداری گسترده می شود ، بطوری که حتی مفسدین نیز برای همرنگ جماعت شدن ، داغ به پیشانی می زنند .

اگر دینداری به همین ادعیه ها و عزاداری ها خلاصه شود بزرگترین آفت برای جامعه مذهبی بشمار می رود و حتی جلسات دعا و عزاداری نیز به ابتذال کشیده می شود ...( صحبت از ابتذال مذهب نیست بلکه صحبت از ابتذال مراسم مذهبی است و شاهد این مدعا « نوحه هایی با وزن و اهنگ ترانه های مبتذل » می باشد که متاسفانه روز بروز هم بازار گرمی پیدا می کنند « کفتر کاکل بسر ، های های ...!)

حال در جامعه ی دینی ما که قشری گری و سطحی نگری مذهبی بتدریج حاکم می شود و بنوعی به ابتذال ( نه فقط خرافه پرستی ) کشیده می شود و متولیانش نیز خود حرمت حرم را نگه نمی دارند ، وجود کسانی که قشر جوان را به تفکر و تعمق و عقلانیت و تحقیق وا می دارد بسیار مفید تر از وجود کرم خاکی برای خاک است .

توصیه من به دوستان :

دوستان عزیز ! از وجود این کرم های خاکی نه تنها ناراحت و اندوهگین نشوید بلکه از انها سپاسگذار باشید چرا که تا سوال و شبهه ای نباشد موتور مغز مذهب به کار نمی افتد .

 ***

 پیام ویژه : از انجائیکه تا ۲۵ اردیبهشت قادر به « بروز کردن » وبلاگ نیستم ، از  کفتار و گرگ و روباه !!! تقاضا دارم در وبلاگهای ( گروه ) « بهداشتی » بفکر کشیدن دندان اهو و معالجه خونریزی باشند تا بتوانند از همفکری دوستانشان هم استفاده نمایند .

فعلا خدا حافظ و التماس دعا .

کدهای اضافی کاربر :